Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura Cieczy chłodzącej -POMOCY!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura Cieczy chłodzącej -POMOCY!!!

    Sam stoję przed podobnym wyborem.
    Bezdyskusyjnie 17" wyglądaja ładniej.
    Jednak z drugiej strony wydaje mi się, że rozmiar 16" dla O2 to taki kompromis pomiędzy wygodą, prowadzeniem i wyglądem. Przejechałem na 16" już jakieś 500km. O ile główne drogi krajowe są w miarę ok to komfort podróżowania jest dobry. Poza tym przesiadając się z rozmiaru 195/65/15 mam wrażenie , że autko trzyma się lepiej i jest mniej poddatne na boczny wiatr.
    Jednak drogi jakie mamy w miastach są delikatnie mówiąc w nienajlepszej kondycji. Jadąc na 16" uważam, że jest to granica komfortu. Nie wyobrażam sobie jechać na 17".
    Ale może się mylę. Niech wypowiedzą się osoby, które na co dzień jeżdżą na 17" po mieście.

  • #2
    Temperatura Cieczy chłodzącej -POMOCY!!!

    silnik 1.9 TDI 110km r2000

    Koledzy prosze o pomoc lub rade co mam zrobic, opisze problem jaki mnie sie przytrafił :

    Jakis czas temu jadac autostrada A1 ze stala predkoscia 130km/h zaczela mi wariowac wskazowka temperatury cieczy chlodzacej oraz zapalil mi sie znak na komputerze STOP.

    zadzwonilem do Exa i powiedzial aby sprawdzic czy mam plyn chlodzacy, oraz zebym dolal wody - tak tez zrobilem lecz temperatura wariowala , od 90stopni do 130stopni . bujalo ja .
    zwolnilem i jakos dojechalem .

    na 2 dzien dojechalem do serwisu sprawdzili mnie komputerem i nie bylo zadnych bledow, wiatraki chodzily rewelacyjnie, zero wyciekow, chlodnica super stan , weze sie grzaly i wsio ok.

    na jakis czas przestalo - lecz zblizal sie termin wymiany olejow , filtrow oraz dodatkowo wymienilem plyn chlodzacy na zielone borygo do -35stopni i bylo w normie, zero problemow itp.

    Dzis jadac znowu autostrada z grudziadza z predkoscia 130km/h zapalila mi sie znow kontrolka stopu, znowu zaczely sie wyzej wyminione problemy ...

    jakis czas temu montowali mi tube, i elektryk odkrecil bok przy konsoli i tam wpiol sie z bezpiecznikiem od wzmaka - czasami przy basie przygasaja mi zegary, ma elektryk to mi to zmienic i podlaczyc bezposrednio pod akumulator <-- moze to to ???

    powiedzieli mi ze gdyby padl mi termostat to temperatura by byla zawsze wysoka i caly plyn by sie wygotowal <-- czy to prawda??

    Prosze koledzy o pomoc co mam zrobic , gdzie pojechac? dziekuje za pomoc !!
    BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

    JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


    www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


    FB: Michał Storoniak

    Komentarz


    • #3
      ...pewnie czujnik temperatury cieczy chlodzacej (jak bedziesz kupowal to nie zapomnij o oringu i nowej klamerce) powoli sie konczy, jak sprawdzali bledy no kompie to zagladali tylko do silnika czy i do szafy? a elektryk to powinien wiedziec ze taki kabel ciagnie sie od samego akumulatora i niech nie zapomni o dodatkowym bezpieczniku.

      Uzupelnij profil bo nie wiadomo o jaki silnik chodzi!
      Załączone pliki
      T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
      SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
      Zuzycie paliwa

      Komentarz


      • #4
        Podziwiam elektryka za taki patent w samochodzie który jest napchany elektroniką :| problem z przygasaniem z tego co wiem najłatwiej rozwiązać kondensatorem, przy bezpośrednim podłączeniu pod akumulator też możesz mieć disco w oświetleniu.
        Znajomy miał podobny problem co Ty w Lagunie, okazało się że czujnik temperatury padł, początkowo wskazówka wariowała, potem po przekroczeniu jakiejś prędkości na stałe leżała na max i kiszka :/
        Pzdr

        Komentarz


        • #5
          jutro jade wymienic czujnik temperatury ... koszt ok 40zł + wymiana , zobaczymy co bedzie dalej
          BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

          JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


          www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


          FB: Michał Storoniak

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bobas
            jade wymienic
            ...samemu to mozesz zrobic.
            T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
            SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
            Zuzycie paliwa

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez bobas
              jakis czas temu montowali mi tube, i elektryk odkrecil bok przy konsoli i tam wpiol sie z bezpiecznikiem od wzmaka - czasami przy basie przygasaja mi zegary, ma elektryk to mi to zmienic i podlaczyc bezposrednio pod akumulator <-- moze to to ??
              za coś takiego to zabiłbym elektryka i puscil mu dom z dymem, najlepiej z rodziną w srodku,

              no chyba ze oszczedzales na instalacji - wtedy sam dzialasz na swoja szkode
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X